Insider Soccer Danışmanlık ve Menajerlik

YAKLAŞAN TURNUVALAR

Sizlere projelerimizden bahsederken, bunlardan birisi bizim büyük özen ile hazırladığımız ve dünyada tek olan turnuvalardandır. Neden dünyada tek ve özel? Çünkü bizim için özel olan sizler yani Türk takımları ve ülkemizin futbolunun gelişmesine katkı sağlayacak turnuvalardır.

Bu turnuvaların özelliği nedir?
Bu konu defalarca ülke futbolunda tartışma konusu haline gelmistir! Yabancı oyuncu! Bizim tecrübe alanımız sadece Afrika Kitasıdır, keşfedilmemiş, değer verilmemiş Afrika Kitası. Futbolun ve insan olmanın zor olduğu yerlerden biridir Afrika. Yemek yerken ağzınızın içine bakan 7'den 70'e Afrikalıları, hiçbir zaman unutmuyoruz. Onlar da bizim gibi insan ama insan gibi yaşatılmayan insanlar maalesef.

Çok küçük bir anımı paylaşmak istiyorum: "Çok yetenekli 14 yaşında bir futbolcu, ve futbol için doğmuş, futbol onun için umut olmuş, yanıma cağırdım ve sohbet etmeye çalıştım. Çok çekingen ve utungaç, gururu gözlerinden okunuyor, bir o kadarda karnı aç, hiç yemek yemeden maç oynamaya gelmiş. Sormaya başladım, kulüp başkanın sana iyi bakıyor mu diye, cevabı evet oldu. Arkasından sordum ne yemek yiyorsun, PİLAV, başka ne yiyorsun diye sordum, PİLAV, sonra daha başka ne yiyorsun diye sordum, cevabı yine PİLAV oldu.

Ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Biz yemek beğenemezken, her gün pilav yiyen süper yetenek. Bu tur çocuklar Afrika'dan çıkmak ve ailelerini kurtarmak için futbola aç, yemeğe aç ve bizleri bekliyor. Bizim yaptığımız iş artık ticaret yapmaktan çıkmış ve bu cocuklara birer umut olduğumuzu düşünüyorum. Siz de bir el uzatın, hep kendinizi düşünmeyin, gerçekten rahat uyuyacaksınız.

Yaklaşan turnuva takvimi web sayfamızdan her zaman ulaşabilirsiniz. Covid-19 sebebiyle iptal ettiğimiz Mayıs 2020 turnuvamızı, Ocak 2021'de yapmayı planlıyoruz. Bu yeni turnuvamız Ocak 2021'de Gana ve Nijerya'da yapılacaktır.

Turnuvaya katılımcı olmak istiyorsanız, bir Turkiye Süper lig veya 1 lig takımlarında resmi olarak gorev yaptığınızı belgelemeniz gerekmektedir. Katılımcı sadece gidilecek ülkelere ucak biletlerinden sorumlu olacaktır, diğer tüm masraflar sponsorlarımız tarafından karşılanacaktır. Eğer Afrika Kıta'sına daha önce hiç seyahat etmediyseniz, gerekli aşıları yaptırmanız ve aşı kağıdını yanınızda getirmeniz gerekmektedir.