Insider Soccer Danışmanlık ve Menajerlik

HAKKIMIZDA

1996 yılında kurulmuş olan futbolcu temsilciliği ve müşavirliğimiz günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Şirketin kurucusu olan Naci Bilgetürk, 1964 Sakarya doğumlu olup, ve 1975-76 yılında Sakarya Spor alt yapısında futbola başlamıştır.

O dönemlerde altyapı sorumlusu ve aynı zamanda altyapı hocalığını yapan Ekrem Karaberber ile futbol dünyasına katılmıştır. Yaklaşık 15 sene profesyonel futbol yaşamından sonra 1994 yılında eğitim için Amerika'ya göç etmiş olan Sn. Bilgetürk, Amerika'da 2 yıl futbola devam etmiş, ve sonrasında futbol hayatına Amerika'da veda etmiştir.

1999 yılında Amerika'da ilk antrenörlük kariyerine üniversite takımında başlamış ve başarılı olduğunu görünce Amerika'da antrenörlüğe devam etmiştir. Bunun arkasından değişik kulüp takımlarında altyapo hocalığı ve Richmond Kickers FC'unde yardımcı antrenörlük görevinde bulunmuştur. Sn. Bilgeturk şuan UEFA B diplomasına sahiptir.

Sonrasında oyuncu scout'luk biraz daha ön plana çıkarmayı planlayan Bilgetürk, ilk olarak 2014 yılında Afrika'da turnuva yapmaya karar vermiştir. İlk yaptığı turnuva Nijerya, Gana ve Kamerun ülkelerinde başarılı geçmiş olup, buüune kadar turnuvalara devam etmiştir.

Bu turnuvaların önemi ve önceliği bizler için cok faydalı olmuştur. Turnuvaya katılımcı olarak sadece Turk kulüplerin antrenör ve scout ekiplerin katılımı öncelik ve hedefimiz olmuştur. Dünya'da ilk ve tek olan bu organizasyonda günde 150-200 arası oyuncu seyredilmekte ve beğenilen oyuncular Turkiye'ye denenme amaçlı davet edilmektedir. "Yani üzümü bağında yemek gibi bir sey".

Sırasıyla, bizim emeğimiz ve çalışmamız sonucunda Turk futboluna kazandırılan önemli oyuncular Abdoulaye Diakhate, Aminu Umar, Joseph Attamah, Emem Edouk, Lanre Kehinde, Francis Ezeh.

Biz sadece doğruyu ve dürüstlüğü tercih ediyoruz.
İnanırsanız başarırsınız.


Sevgi ve Saygilar
Naci Bilgeturk